TEPLICKÝ KAPOR

TEPLICKÝ KAPOR 2023 - VIII. ročník

72 hodín ubehlo ako voda a 4. júna 2023 o 12:00 sme spoznali úspešných súťažiacich. Najšťastnejším družstvom sa stal DELPHIN FANS TEAM v zložení Michal Vavro a Michal Gono, ktorých na tento pretek nominoval generálny sponzor MOSS.SK - DELPHIN. K víťazstvu im výraznou mierou dopomohol nádherný šupináč o hmotnosti 17,90kg - najväčšia ryba preteku. Túto rybu zdolali tesne pred koncom a v konečnom zúčtovaní tak o 1kg predbehli JV TEAM (Juraj Vaculčiak, Ľuboš Gomboš, Attila Sziklai), ktorý viedol takmer počas celého preteku. Úsmev na tvárach neskrývali ani členovia H&H TEAM (Ondrej Hanudeľ, Róbert Horník), ktorí si z pomedzi 21 súťažiacich tímov odniesli trofeje za pekné 3. miesto. Cenné štvrté miesto a zároveň víťazstvo v sektore B vybojoval HORTI TEAM (Alexander Kaszonyi, Tibor Borbély, Vojtech Jozef). Prvú pätku uzatvoril MP GEMER TEAM (Marcel Ferenc, Peter Pulen, Dominik Gábor) a chalani si taktiež odniesli vecné ceny za víťazstvo v sektore A. O tom, že v Gemerských Tepliciach plávajú aj unikátne kapry, všetkých presvedčil AK TEAM (Lukáš Kováč, Patrik Adamec), ktorý ulovil nádherného riadkáča a získal tak cenu za najkrajšiu rybu pretekov.

Pekných cien, rýb i zážitkov bolo skutočne mnoho, vďačíme za ne predovšetkým sponzorom tohto podujatia, okolitým mestečkám i obciam a v neposlednom rade podpredsedovi MO SRZ Jelšava p. MUDr. Milanovi Nandrážimu za jeho snahu vyskladať z tejto mozaiky obraz s názvom Teplický kapor.

(viac po kliknutí na obrázok)  


TEPLICKÝ KAPOR 2022 - VII. ročník

VII. ročník kaprárskych pretekov MO SRZ Jelšava je úspešne za nami. Takmer štvordňové preteky za účasti 22 tímov ovládol tím HOREHRON, ktorému sa okrem 1. miesta podarilo uloviť i najväčšiu rybu a zvíťazil aj v kategórii súčtu 3 najväčších rýb. Z druhého miesta sa tešila dvojica, ktorá sa prostredníctvom súťaže na facebooku stala fanúšikovským zástupcom nášho generálneho sponzora DELPHIN. Tretie miesto ostalo na domácej pôde vďaka BOBO tímu. Sektorové ceny si odniesli LIŠIACI a SGS Dr. BAITS TEAM. Poďakovanie patrí všetkým sponzorom, bez ktorých by sa toto podujatie nemohlo uskutočniť, súťažiacim, fantastickému rozhodcovskému tímu, kuchárom a všetkým na čele s MUDr. Milanom Nandrážim, ktorí svojou snahou prispeli k tomu, že u nás máme takéto podujatie.

(viac po kliknutí na obrázok) 


TEPLICKÝ KAPOR 2021 - VI. ročník

(viac po kliknutí na obrázok)  


TEPLICKÝ KAPOR 2020 - V. ročník

Síce v náhradnom termíne, ale predsa sme sa dočkali 5. ročníka kaprárskych pretekov Teplický kapor. Jubilejný ročník priniesol dážď, slnko, ťažký začiatok s minimálnym počtom záberov a nakoniec najtesnejšie víťazstvo v histórii tejto súťaže.

Tento ročník bol tak trochu výnimočný, keďže pre opatrenia spojené s koronavírusom sa nemohli preteky uskutočniť v pôvodne naplánovanom termíne. Organizátori však nehádzali flintu do žita a aj napriek neľahkej situácii dokázali celé preteky presunúť a odštartovať ich v najbližšom možnom termíne. 

(viac po kliknutí na obrázok) 


TEPLICKÝ KAPOR 2019 - IV. ročník

Koncom mája sa na VN Gemerské Teplice konal 4. ročník pretekov Teplický kapor. Po mimoriadne úspešných troch ročníkoch, štvrtý priniesol najväčšiu oficiálne ulovenú rybu na VN Gemerské Teplice a zároveň aj najväčšiu drámu, keďže o víťazoch rozhodovali posledné minúty pretekov.

(viac po kliknutí na obrázok)


TEPLICKÝ KAPOR 2018 - III. ročník

Začiatkom mája sa na VN Gemerské Teplice konal už tretí ročník pretekov s názvom "Teplický kapor". Po úspešných dvoch ročníkov sme boli zvedaví, čo nové pre nás organizátori pripravili a ako je voda zarybnená, pretože z výťažkov oboch minulých pretekov sa jazero obohatilo o veľmi peknú obsádku kapra... 

(viac po kliknutí na obrázok)


TEPLICKÝ KAPOR 2017 - II. ročník

Minuloročné preteky Teplický kapor nasadili latku dosť vysoko, a tak bola realizácia ďalších pretekov viac-menej jasná. Už začiatkom roka sa zaplnila štartovacia listina 20 dvojčlennými tímami, zväčša z okolia Revúcej...

(viac po kliknutí na obrázok)


TEPLICKÝ KAPOR 2016 - I. ročník

Už od minulého roka sa plánovali tieto, pre naše okolie, veľmi zaujímavé a atraktívne preteky. Organizátori sa inšpirovali aj súťažou v Levkuške, kde miestni rybári o svoj revír dbajú a časť výťažku z pretekov venujú na zarybnenie. Podobná idea stála pri zrode Teplického kapra. Na jeseň sa vykonalo prvé zarybnenie revíru Gemerské Teplice v blízkosti Jelšavy. Boli to najmä ryby okolo 70 cm, čo je na pomery miestnej organizácie už slušná ryba.... 

(viac po kliknutí na obrázok)